Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget verksamhet ska vara partihandel med kläder, äga och förvalta fastigheter, handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 68 240 | 82 491 | 104 540 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 221 | 47 | 2 806 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 018 | 257 | 3 060 |
| Årets resultat (tkr) | -1 226 | 77 | 1 765 |
| Summa tillgångar (tkr) | 14 333 | 21 910 | 23 983 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 68 240 | 82 491 | 104 540 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 221 | 47 | 2 806 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 018 | 257 | 3 060 |
| Årets resultat (tkr) | -1 226 | 77 | 1 765 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 189 | 270 | 408 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 14 144 | 21 640 | 23 575 |
| Tillgångar (tkr) | 14 333 | 21 910 | 23 983 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 122 | 1 348 | 2 771 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 418 | 1 306 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 458 | 756 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 13 752 | 18 388 | 19 906 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 14 333 | 21 910 | 23 983 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 500 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 11 373 | 13 749 | 17 423 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -4.7% | 0.1% | 2.7% |
| Soliditet | 0.8% | 10.8% | 15.5% |
| Kassalikviditet | 47.2% | 66.1% | 62.8% |
Jay M Jay AB ingår i en koncern med 4 bolag. Koncernmoderbolag är Jay M Jay Wear AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget verksamhet ska vara partihandel med kläder, äga och förvalta fastigheter, handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.